
ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
24.07.2026 | Приеха промени в Закона за енергията от възобновяеми източници във връзка с ПВУ
24.07.2026 | Стартира изграждането на първия завод за VRFB батерии за дългосрочно съхранение на енергия у нас
24.07.2026 | БАСЕЛ ще си партнира с международната организация за развитие на енергетиката и технологиите IETSDO
20.07.2026 | Хибридните проекти и съхранението на енергия ще бъдат във фокуса на Intersolar Summit Romania 2026
16.07.2026 | FIA беше домакин на първото специализирано изложение за доставчици в термоядрената индустрия



На последното си заседание Министерски съвет одобри предложение за денонсиране споразумението между правителствата на България, Гърция и Русия за сътрудничество в строителството и експлоатацията на петролопровода Бургас – Александруполис в Народното събрание.
Решението е прието след като изтече направеното от България преди година предложение за прекратяване действието на документа по взаимно съгласие.
Предложението за излизане на страната от проекта е във връзка със заключенията, направени през първия етап на работата на Международната проектна компания – фазата на разработка на проекта. Съгласно анализите петролопроводът не може да бъде реализиран при условията, уговорени в сключеното през 2007 г. споразумение.
Предвид това България предприема съответните действия по прекратяване участието си в проекта.
Източник: МС; снимка: sxc.huКлючови думи: енергетика проекти петролопровод Бургас-Александруполис
Област: Проекти
БАСЕЛ ще си партнира с международната организация за развитие на енергетиката и технологиите IETSDO
Хибридните проекти и съхранението на енергия ще бъдат във фокуса на Intersolar Summit Romania 2026
Hydrogenera ще си партнира с естонската Stargate Hydrogen за ускорено навлизане на водорода в европейската индустрия
Рекорден интерес към E-world 2027: AI, IoT и роботиката стават стълбове на енергийната трансформация
ББКЕ връчи наградите "Енергетик на годината" за 2026 г.
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
16.07.2026 | Новият проект EuroCZFactory ще укрепи европейския капацитет за производство на PV компоненти
16.07.2026 | В Австрия заработи един от най-големите хибридни ВЕИ комплекси в Европа
02.07.2026 | Energo-Pro въведе в експлоатация първата си BESS система в България
22.06.2026 | Съоръжение за съхранение на енергия с капацитет 35 MWh бе открито в Костинброд
18.06.2026 | OMV Petrom инвестира около 300 млн. евро в соларен парк с BESS система край Бяла Слатина
16.07.2026 | Новият проект EuroCZFactory ще укрепи европейския капацитет за производство на PV компоненти
16.07.2026 | В Австрия заработи един от най-големите хибридни ВЕИ комплекси в Европа
02.07.2026 | Energo-Pro въведе в експлоатация първата си BESS система в България
22.06.2026 | Съоръжение за съхранение на енергия с капацитет 35 MWh бе открито в Костинброд
18.06.2026 | OMV Petrom инвестира около 300 млн. евро в соларен парк с BESS система край Бяла Слатина
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.