Powerindustry Bulgaria

Мини Марица-изток спечели 3 златни медала на световните работнически игри

12.06.2013   |   Lifestyle

Представителите на Мини Марица-изток спечелиха редица отличия на Третите световни спортни игри на Международната федерация за работнически спорт (CSIT), които се проведоха между 2 и 9 юни т. г. във Варна, съобщиха от дружеството.

Златни медали донесоха двата отбора по теглене на въже (мъже и жени), както и Радостина Касабова от рудник Трояново 1 в индивидуалната надпревара по плажна борба.

Делегацията на Мини Марица-изток беше от 49 души, които премериха сили в 13 вида спорт. В първенството участваха общо над 3 000 работници от 27 държави от 5 континента в 160 дисциплини.

Най-много златни медали - 97, спечели австрийският отбор ASKO. Втори в класирането с 57 златни медала са Атом спорт (Русия), а трети са Team Brasil (Бразилия) - с 39 златни медала. На шесто място с 29 златни медала се нареди отборът на Българската работническа федерация Спорт и здраве към КНСБ.

Източник: Мини Марица-изток

Ключови думи: Мини Марица-изток   CSIT   работнически игри

Област: Lifestyle