ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
14.01.2021 | Енерго-Про изгради фотоволтаична централа в гр. Бяла
14.01.2021 | АЕЦ Козлодуй завърши 2020 г. с рекордно производство
07.01.2021 | Александър Сипек е новият регионален мениджър на EVN за България
07.01.2021 | Строят първата за Русия наземна атомна електроцентрала с малък модулен реактор
Изпълнителните директори на проектната компания ICGB Теодора Георгиева и Константинос Караянакос обсъдиха напредъка по строителните дейности на газовата връзка между Гърция и България с представители на строителната компания АВАКС.
Интерконекторът Гърция-България е с планиран капацитет за пренос на газ от 3 млрд. куб. м/г с опция да достигне до 5 млрд. куб. м. Общата дължина на трасето е 182 км, като 150 км от тях са на територията на България. Близо 110 км от терена вече са разчистени и трасето е подготвено за последващи дейности.
"Проектът IGB ще донесе гарантирана диверсификация на източниците на природен газ за Гърция и България, като значението му надхвърля националните граници на двете държави. Газовата връзка е в синергия с ключови мащабни енергийни проекти като TAP и TANAP като част от Южния газов коридор, както и с планирания LNG терминал при Александруполис, Гърция, в който българската страна се включва като акционер. Интерконекторът ще гарантира повишена сигурност на доставките и разнообразие на източниците на газ", коментира Теодора Георгиева.
Източник: ICGBКлючови думи: ICGB АВАКС TAP TANAP LNG
Област: Енергетика
Доставките на линейни тръби за газовата връзка с Гърция приключват до края на декември т. г.
DESFA подписа споразумение за участие в LNG терминала край Александруполис
ICGB усвои 30 млн. евро по заема от ЕИБ за газовия интерконектор с Гърция
Доставиха над 70 км от тръбите за газовия интерконектор с Гърция
Булгаргаз резервира 500 млн. куб. м природен газ от терминала за втечнен газ до Александруполис
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
08.10.2020 | Стартира плановият годишен ремонт на VI блок на АЕЦ Козлодуй
30.07.2020 | Аурубис България и ЧЕЗ изграждат фотоволтаична централа
02.07.2020 | АЕЦ Козлодуй и ИКЕМ организират конкурс на тема, свързана с ядрената енергетика и електрическата мобилност
25.06.2020 | ЧЕЗ инвестира 7 млн. лв. за сигурността на електрозахранването в София
04.06.2020 | Булгартрансгаз кандидатства за съфинансиране по ОПИК за газовата връзка България-Сърбия
08.10.2020 | Стартира плановият годишен ремонт на VI блок на АЕЦ Козлодуй
30.07.2020 | Аурубис България и ЧЕЗ изграждат фотоволтаична централа
02.07.2020 | АЕЦ Козлодуй и ИКЕМ организират конкурс на тема, свързана с ядрената енергетика и електрическата мобилност
25.06.2020 | ЧЕЗ инвестира 7 млн. лв. за сигурността на електрозахранването в София
04.06.2020 | Булгартрансгаз кандидатства за съфинансиране по ОПИК за газовата връзка България-Сърбия
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
© Copyright 2002 - 2020 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.
Други портали от групата IndustryInfo.bg