ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
29.03.2023 | Вторият по големина вятърен парк в страната Ветроком е с нов собственик
29.03.2023 | ЕК предлага реформа в структурата на пазара на електроенергия в ЕС
29.03.2023 | Община Свиленград изгради 30 kW фотоволтаична инсталация
27.03.2023 | Научете от Каммартон България за съвременните решения при фотоволтаичните системи на Green Energy 2023
23.03.2023 | АЕЦ Козлодуй обяви прием на стажанти
Първите количества природен газ от Черно море постъпиха в газопреносната мрежа на Румъния. Това съобщават от компанията Black Sea Oil & Gas (BSOG), която експлоатира находището, разработено по проект Midia Gas Development (MGD) – първото ново разработване на газово находище в морето в Румъния от повече от три десетилетия.
Проектът включва пет офшорни добивни сондажа, една производствена платформа, управлявана без оперативен персонал, 126-километров газопровод, свързващ платформата с брега и нова наземна станция за преработка на газ.
Очаква се проектът MGD да достави приблизително 0,5 млрд. куб. м газ през тази година. Предполага се пиковото производство да бъде около 1 млрд. куб. м годишно през следващите три години от общо десетте прогнозни за газовите находища.
Проектът MGD не само ще осигури 10% от потреблението на газ в Румъния, но и вероятно ще проправи пътя за нови разработки в Черно море и стартиране на редица инициативи за развитие на зелена енергия, превръщайки MGD в интегрирана инфраструктура за енергиен преход – посочва в свой коментар Марк Бийком, главен изпълнителен директор на BSOG.
BSOG е базирана в Румъния независима енергийна компания, насочена към разработване на газови ресурси в морето, собственост на Carlyle International Energy Partners и Европейската банка за възстановяване и развитие.
Източник: Black Sea Oil & GasКлючови думи: Black Sea Oil & Gas газ Румъния Черно море MGD
Област: Енергетика
Намесата в работата на пазарите от страна на ЕС дава своето отражение върху търговията и потребителите на електроенергия и природен газ
Булгартрансгаз проучва в САЩ възможности за финансиране на разширение на газовото хранилище в Чирен
Португалия обяви първи търг за зелен водород
Енергийната индустрия представи своите приоритети на Powers Summit
Престижна номинация за нов електрически изпълнителен механизъм на Schiebel
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
15.03.2023 | Водородната долина в Стара Загора получи признание за успешен пример в Европа
24.02.2023 | ЕР Юг изгражда подземна електроразпределителна мрежа в района на бургаските езера
01.02.2023 | Европейски проект ще подпомага преструктурирането на въгледобивните райони в Полша и България
01.02.2023 | Инсталират плаващ ветрогенератор в Черно море
25.01.2023 | Семинар ще представи финансови инструменти за енергийна ефективност и ВЕИ
15.03.2023 | Водородната долина в Стара Загора получи признание за успешен пример в Европа
24.02.2023 | ЕР Юг изгражда подземна електроразпределителна мрежа в района на бургаските езера
01.02.2023 | Европейски проект ще подпомага преструктурирането на въгледобивните райони в Полша и България
01.02.2023 | Инсталират плаващ ветрогенератор в Черно море
25.01.2023 | Семинар ще представи финансови инструменти за енергийна ефективност и ВЕИ
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.