ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
08.06.2023 | В шотландски води монтираха най-дълбоко разположената в света основа за офшорна вятърна турбина
08.06.2023 | УНСС се стреми да стане първият зелен университет в Европа с реализация на проект за соларен парк
08.06.2023 | Завърши процедурата по финансиране на газовия интерконектор с Гърция по линия на ОПИК
08.06.2023 | Стипендиантска програма на MAAE насърчава младите жени към кариерно развитие в сферата на ядрената енергетика
01.06.2023 | Глобалните инвестиции в чиста енергия се очаква да достигнат 1,7 трилиона долара до края на 2023 г.
Френското правителство предлага 12 евро на акция, за да поеме пълния контрол над Electricite De France (EDF) - най-големият оператор на ядрена енергия в Европа. Офертата за изкупуване е на стойност 9,7 млрд. евро. Това ще осигури на правителството свобода на действие да управлява групата в условията на настоящата европейската енергийна криза, съобщава Ройтерс.
В изявление от страна на Министерството на финансите се съобщава, че цената представлява 53% премия спрямо цената на акциите на EDF на затваряне на 5 юли, ден преди правителството да обяви намерението си да национализира напълно групата.
Държавата вече притежава 84% от EDF, която среща проблеми с непланирани прекъсвания, закъснения и надхвърляне на разходите при изграждането на нови ядрени реактори. Наложените от правителството преди време тавани на тарифите за електроенергия, за да се предпазят френските потребители от скок на цените на тока, допълнително влошават финансовото състояние на EDF.
Източник: Reuters/Nasdaq; Снимка DreamstimeКлючови думи: EDF изкупуване ядрена енергия
Област: Енергетика
Стипендиантска програма на MAAE насърчава младите жени към кариерно развитие в сферата на ядрената енергетика
Eni и CFS сключиха стратегическо споразумение за ускоряване плановете за термоядрена енергия
Първи проект на малък модулен реактор в САЩ получи лиценз от американския ядрен регулатор
Таксономията на ЕС ще доведе до нови ядрени проекти и по-скъп газ
Във Франция влезе в експлоатация първият офшорен ветроенергиен парк
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
25.05.2023 | Очаква се над 1,2 млн. да бъдат заетите във фотоволтаичния сектор в ЕС в следващите години
10.05.2023 | За седем месеца по газопровода IGB са пренесени над 10 млн. Mwh
27.04.2023 | Консорциум между южнокорейски и датски компании ще разработва плаващи АЕЦ с реактори на разтопени соли
19.04.2023 | Първи танкер с американски втечнен природен газ, договорен от Булгаргаз, пристигна на терминал в Турция
19.04.2023 | Представители на G7 призоваха за подкрепа на ядрената енергетика на форум в Сапоро
25.05.2023 | Очаква се над 1,2 млн. да бъдат заетите във фотоволтаичния сектор в ЕС в следващите години
10.05.2023 | За седем месеца по газопровода IGB са пренесени над 10 млн. Mwh
27.04.2023 | Консорциум между южнокорейски и датски компании ще разработва плаващи АЕЦ с реактори на разтопени соли
19.04.2023 | Първи танкер с американски втечнен природен газ, договорен от Булгаргаз, пристигна на терминал в Турция
19.04.2023 | Представители на G7 призоваха за подкрепа на ядрената енергетика на форум в Сапоро
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.