
ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
09.04.2026 | НЕК завърши текущата рехабилитация в ПАВЕЦ Чаира и подписа меморандум с Toshiba за устойчивото развитие на централата
09.04.2026 | Международната конференция на БУЛАТОМ ще разгледа българската атомна енергетика през призмата на енергийната сигурност
09.04.2026 | Hydrogenera реализира мегаватов индустриален проект за зелен водород с финансиране от германското правителство
08.04.2026 | В началото предприемачеството беше вълнение да правим нещо смислено, а днес е отговорност да създаваме реален ефект
02.04.2026 | Etem Gestamp сключи договор с Rezolv Energy за дългосрочно изкупуване на енергия от голям вятърен парк в Румъния



На 23 и 24 октомври т. г. в конгресния център на Hamburg Messe ще се проведе международното изложение Hydrogen Technology Expo Europe – едно от най-мащабните световни събития, посветени на водородните технологии. Платформата ще се състои паралелно с друг формат на Хамбургския панаир – Carbon Capture Technology Expo, който ще постави фокус върху решенията за улавяне на въглерод.
Изложбеното дуо ще събере представители на всички звена на глобалната верига на доставките във водородния сектор, включително разработчици, производители, интегратори и потребители на водородни системи, научноизследователски организации, ангажирани институции и др.
"Концепцията за водорода като чист и възобновяем енергиен източник съвсем не е нова. Налице са обаче редица технически и икономически предизвикателства, които е необходимо да бъдат разрешени, преди да може да се използва пълният потенциал на водорода като основно средство за редуциране на въглеродните емисии в световен мащаб.
Technology Expo Europe е изложение, ориентирано към технологичните решения, а съпътстващата го конференция ще насочи вниманието към развитието на иновации във водородната индустрия и към това как с тяхна помощ тези трудности могат да се преодолеят, за да бъде тласнат водородът към етап на масово използване за стационарни и мобилни приложения", коментират организаторите.
Сред акцентите в тематичния спектър на събитието ще бъдат технологиите и съоръженията за нисковъглеродно производство на водород, новаторски подходи към ефективното му съхранение, аспектите във връзка с транспорта и инфраструктурата, достиженията в дизайна, разработката, производството и тестването на водородни горивни клетки, както и новостите при материалите в този сегмент.
В рамките на двудневното изложение ще се представят множество стартиращи и утвърдени компании в сектора от Европа и цял свят, които ще демонстрират продукти, компоненти, услуги и цялостни решения за ускорено развитие на водородната икономика.

В специализираната двудневна конференция (Hydrogen Technology Conference), част от платформата, се очаква да се включат повече от 300 изявени международни лектори и над 1500 участници от различни индустрии. Под светлината на прожекторите ще бъдат най-авангардните пробиви и изследователски разработки в сегмента, които спомагат за премахване на бариерите пред по-масовото внедряване на водородни технологии и горивни клетки.
Основни модули в програмата ще бъдат:
Част от темите, които ще бъдат обсъдени от водещи експерти в рамките на дискусионни панели, кръгли маси, презентации и семинари, са:
Повече за събитието вижте тук.
Източник: Hamburg Messe
Ключови думи: Hamburg Messe Хамбурски панаир Hydrogen Technology Expo водородни технологии водородна индустрия водороден сектор електролизьори улавяне на въглерод декарбонизация Power-to-X
Област: Енергетика
Hydrogenera реализира мегаватов индустриален проект за зелен водород с финансиране от германското правителство
Etem Gestamp сключи договор с Rezolv Energy за дългосрочно изкупуване на енергия от голям вятърен парк в Румъния
Системите за съхранение, ВЕИ и гъвкавото потребление укрепват конкурентоспособността на енергетиката
Най-голямото предизвикателство е сегрегирането на електроенергийните пазари
Иновативно VR обучение за водородни технологии ще проведе ЕЦИХ Загоре на Панаира на науките и технологиите
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
02.04.2026 | Хановерският панаир ще открои ролята на AI като двигател на иновациите в енергийния сектор
26.03.2026 | Експертен форум с българско участие ще разгледа европейските достижения в индустриалното съхранение на енергия
19.03.2026 | Уебинар ще разкрие потенциала пред европейския пазар на решения за съхранение на енергия
05.03.2026 | Зелените енергийни технологии отново ще са на фокус по време на Архитектурно-строителна седмица 2026
26.02.2026 | АПСТЕ и БГВЕА дадоха старт на регистрацията за регионалната конференция RE-Source Southeast 2026 през май
02.04.2026 | Хановерският панаир ще открои ролята на AI като двигател на иновациите в енергийния сектор
26.03.2026 | Експертен форум с българско участие ще разгледа европейските достижения в индустриалното съхранение на енергия
19.03.2026 | Уебинар ще разкрие потенциала пред европейския пазар на решения за съхранение на енергия
05.03.2026 | Зелените енергийни технологии отново ще са на фокус по време на Архитектурно-строителна седмица 2026
26.02.2026 | АПСТЕ и БГВЕА дадоха старт на регистрацията за регионалната конференция RE-Source Southeast 2026 през май
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.