Powerindustry Bulgaria  

Българската IPS беше отличена като производител на BESS на годината в международния конкурс Energy Storage Awards

04.12.2025   |   Начало»Бизнес

Българската компания International Power Supply (IPS), която наскоро откри високотехнологичен завод за производството на системи за батерийно съхранение на енергия (BESS) у нас, получи две престижни награди в областта на енергийните технологии през последните седмици.

 

IPS бе отличена като "Производител на BESS системи на годината" (Battery OEM of the Year) в третото издание на авторитетните международни награди Energy Storage Awards. На официална церемония в Лондон призът бе връчен на главният изпълнителен директор на компанията Александър Рангелов.

 

"Често наричан "Световното първенство на сектора за съхранение на енергия", конкурсът откроява най-иновативните и влиятелни технологични лидери в бранша в глобален мащаб. Истинска чест беше да сме сред номинираните, а това, че спечелихме наградата, е огромно признание за визията и инерцията ни. Бъдещето на съхранението се изгражда днес и сме горди, че го оформяме заедно", споделиха от IPS.

 

Година на постижения и нови планове

 

От компанията определиха изминалата година като изключително важен момент във фирменото развитие – през октомври International Power Supply отвори първата си гигафабрика за батерии в България, където се произвеждат BESS системите EXERON. Няколко месеца по-рано проектът получи стратегически статут по линия на Регламента за развитие на технологии с нулеви нетни емисии (NZIA) на Европейската комисия (ЕК).

 

От IPS разкриха, че вече планират втори гигазавод, този път в Полша, а следващата цел е позициониране на производствени мощности в САЩ.

 

 

Значимо отличие за компанията и от АПСТЕ

 

Наскоро International Power Supply беше отличена и с приз за "Иновации в чистите енергийни технологии" от Асоциацията за производство, съхранение и търговия с електроенергия (АПСТЕ), която връчи годишните си награди за значим принос към развитието на ВЕИ сектора на празнична галавечер. 

 

"Това е признание за революционната ни технология EXERON X-BESS – система, която задава нови стандарти в батерийното съхранение на енергия и играе решаваща роля в подсилването на енергийната сигурност, устойчивост и независимост на Европа", обобщават от IPS.

 

 

     
Източник: IPS

Ключови думи: IPS   International Power Supply   Интернешънъл Пауър Съплай   BESS   ESS   EXERON   NZIA   ЕК   АПСТЕ  

Област: Енергетика  

Енерджи ревю
Подобни статии

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!


SKE Engineering GmbH
Последно от Бизнес

Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  Фирмени публикацииПродуктови офертиКариериБизнесВидео на седмицатаТехнологииСъбитиятаПредстоящоПроектиЕкспертноИнвестицииИновации
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...