
ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
09.04.2026 | НЕК завърши текущата рехабилитация в ПАВЕЦ Чаира и подписа меморандум с Toshiba за устойчивото развитие на централата
09.04.2026 | Международната конференция на БУЛАТОМ ще разгледа българската атомна енергетика през призмата на енергийната сигурност
09.04.2026 | Hydrogenera реализира мегаватов индустриален проект за зелен водород с финансиране от германското правителство
08.04.2026 | В началото предприемачеството беше вълнение да правим нещо смислено, а днес е отговорност да създаваме реален ефект
02.04.2026 | Etem Gestamp сключи договор с Rezolv Energy за дългосрочно изкупуване на енергия от голям вятърен парк в Румъния



Българското предприятие за производство на ветеринарни лекарствени препарати и фуражни добавки Биовет успешно реализира европейски проект за разширяване на възможностите на действащата си соларна централа в Разград.
Компанията е внедрила високотехнологична система за локално съхранение на енергия в PV инсталацията с инвестиция в размер на над 5,1 млн. евро, от които близо 2,5 млн. евро са отпуснати по линия на Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ), съобщават от Областен информационен център – Разград.
Съоръжението за съхранение на енергия разполага с 13,416 MW мощност, като зарежда най-малко 75% от електроенергията на соларния масив (с мощност >44,5 MW). Системата гарантира полезен капацитет за период от два часа.
В резултат от изпълнението на проекта дружеството намалява емисиите от производството си, повишава своята конкурентоспособност и увеличава дела на чистата енергия в енергийния микс.
Източник: ОИЦ – Разград
Ключови думи: Биовет ФЕЦ соларна централа Разград съхранение на енергия система за съхранение НПВУ
Област: Енергетика
LUNA 241 kWh от Huawei и SKE Engineering: новата звезда в съхранението на енергия за търговски и индустриални приложения
Експертен форум с българско участие ще разгледа европейските достижения в индустриалното съхранение на енергия
Уебинар ще разкрие потенциала пред европейския пазар на решения за съхранение на енергия
Системите за съхранение, ВЕИ и гъвкавото потребление укрепват конкурентоспособността на енергетиката
Изградихме доверие както сред бизнеса, така и сред институциите
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
26.03.2026 | Финансират иновации за енергийна сигурност и зелен преход по инициативата RENEW-BOOSTER
12.03.2026 | Европа е добавила над 19 GW вятърен капацитет и е вложила 45 млрд. евро в нови вятърни проекти през 2025 г.
05.03.2026 | Подкрепят наземни соларни проекти в България и Финландия с близо 55 млн. евро
26.02.2026 | БУЛАТОМ ще си сътрудничи с френската ядрена асоциация GIFEN
05.02.2026 | Над 260 проекта търсят европейски купувачи в новата фаза на Водородния механизъм на ЕС
26.03.2026 | Финансират иновации за енергийна сигурност и зелен преход по инициативата RENEW-BOOSTER
12.03.2026 | Европа е добавила над 19 GW вятърен капацитет и е вложила 45 млрд. евро в нови вятърни проекти през 2025 г.
05.03.2026 | Подкрепят наземни соларни проекти в България и Финландия с близо 55 млн. евро
26.02.2026 | БУЛАТОМ ще си сътрудничи с френската ядрена асоциация GIFEN
05.02.2026 | Над 260 проекта търсят европейски купувачи в новата фаза на Водородния механизъм на ЕС
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.