ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
06.02.2025 | ЕС отпуска над 1,2 млрд. евро за енергийна инфраструктура по МСЕ, включително за проект с българско участие
05.02.2025 | Тече подготовката на новото печатно издание на годишния алманах Енерджи Инфо БГ
04.02.2025 | ABB придобива европейски разработчик на платформа за управление на енергията с изкуствен интелект
30.01.2025 | Националният конкурс за ядрени иновации набира кандидатури до 13 април
30.01.2025 | София отново става ВЕИ център на Югоизточна Европа с конференцията RE-Source Southeast 2025 през май
Аурубис България и ЧЕЗ Еско сключиха договор за изграждане на 10 МВт фотоволтаична централа на площадка в медодобивния завод на Аурубис. С новия проект медодобивната компания става първият индустриален консуматор в страната, който ще осъществи зелена инвестиция от такъв мащаб.
Проектът включва монтаж на 20 200 фотоволтаични панела на терен от 104 декара, разположен върху "Синята лагуна" - рекултивирано депо за отпадъчни води от дейността на "Медодобивен комбинат - Пирдоп". С изграждането на новата мощност Аурубис ще оптимизира външното потребление на електроенергия с около 11 700 МВтч/г, като за период от 15 години общото производство ще възлезе на близо 170 000 МВтч. Централата ще покрива средно 2,5% от консумацията на електроенергия на завода.
"Този проект е част от дългосрочната инвестиционна програма на компанията и е в изпълнение на политиката ни за устойчиво развитие и преход към зелена икономика. Нашата стратегия е до 2030 г. да произвеждаме 20% от необходимата ни електроенергия от собствени възобновяеми източници", коментира Тим Курт, изпълнителен директор на Аурубис България.
Източник: ЧЕЗ ЕскоКлючови думи: Аурубис България ЧЕЗ Еско фотоволтаична централа
Област: Енергетика
Световен производител на устойчиви опаковки ще изкупува зелена енергия от бъдещия ФЕЦ Св. Георги
Стартира изграждането на първия хибриден проект за възобновяема енергия у нас
European Energy ще управлява най-големия завод за e-метанол в света в джойнт венчър с Mitsui
Чешката Rezolv Energy ще строи край Силистра най-голямата соларна централа у нас
Аурубис България внедри Система за управление на енергията
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ ЕНЕРГЕТИКАТА
на специализирания портал PowerIndustry-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
16.01.2025 | Отворена покана с бюджет близо 185 млн. евро набира проектни предложения в сферата на чистия водород
16.01.2025 | Столичното предприятие за третиране на отпадъци инсталира мрежово свързана PV система за собствено потребление
08.01.2025 | Пътят към повече покривни фотоволтаици в градските райони минава през по-невидими соларни панели
02.01.2025 | Оптимизират националната електропреносна мрежа със средства по линия на Модернизационния фонд
02.01.2025 | Успешно приключи рехабилитацията на хидроагрегат 2 на ПАВЕЦ Чаира
16.01.2025 | Отворена покана с бюджет близо 185 млн. евро набира проектни предложения в сферата на чистия водород
16.01.2025 | Столичното предприятие за третиране на отпадъци инсталира мрежово свързана PV система за собствено потребление
08.01.2025 | Пътят към повече покривни фотоволтаици в градските райони минава през по-невидими соларни панели
02.01.2025 | Оптимизират националната електропреносна мрежа със средства по линия на Модернизационния фонд
02.01.2025 | Успешно приключи рехабилитацията на хидроагрегат 2 на ПАВЕЦ Чаира
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.